5 powodów, dla których warto używać parownicy do ubrań

Co zrobić, by szybko i skutecznie wyprasować odzież na chwilę przed wyjściem bez konieczności rozkładania deski? Rozwiązaniem jest parownica do prasowania ubrań. Jak działa i dlaczego warto ją mieć? Przedstawiamy pięć głównych powodów.

5 powodów, dla których warto używać parownicy do ubrań

Parownica do ubrań – dlaczego warto ją mieć?

Parownica do ubrań (steamer), to urządzenie, dzięki któremu za pomocą pary wodnej wyprasujesz większość tkanin – nawet tych, których wygładzenie za pomocą żelazka nie jest łatwe. Do wyboru są kompaktowe parownice ręczne oraz te stojące, które, choć działają tak samo, mają większy zbiornik na wodę. Choć nie są już tak lekkie i kompaktowe, wyprasują za to większą liczbę ubrań przy jednym napełnieniu.

Wiedząc, do czego służy parownica, warto poznać jej zalety i ułatwić sobie prasowanie ubrań, zasłon czy pościeli. Sprzęt ten ma wiele plusów, które mogą zachęcić do jego użytkowania. Szeroki wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/agd/prasowanie-i-pielegnacja-ubran/parownice-do-ubran,51010403,s. Sprawdź, dlaczego steamer do prasowania zyskał tak duże grono zwolenników.

1.    Parownica do ubrań – wygodny i lekki sprzęt

Parownica do ubrań w wersji ręcznej, jest doskonała do szybkiego wyprasowania ubrań oraz do zabrania jej ze sobą w podróż, co da ci możliwość odświeżenia ubrań na ostatnią chwilę, gdy w hotelowym pokoju zabraknie żelazka. Ręczny steamer bez problemu zmieści się w walizce, a przez brak konieczności korzystania z deski do prasowania, możesz użyć go wszędzie. Nie zajmuje też wiele miejsca w szafie, przez co jego przechowywanie nie jest problematyczne.

2.    Dłuższe życie twoich ubrań dzięki parownicy – czy to działa?

Para wodna jest w stanie usunąć zagniecenia niemal z niemal każdej tkaniny bez ryzyka jej przypalenia, co czasem zdarza się podczas korzystania z tradycyjnego żelazka. Dlaczego tak się dzieje? Każdy materiał ma swoje „potrzeby”, dlatego prasowanie ich wszystkich w ten sam sposób często przynosi niepożądane efekty. Inaczej jest w przypadku parownicy do ubrań. Ponieważ para wodna nie jest w stanie uszkodzić tkaniny, nawet najdelikatniejsze ubrania mogą zostać wygładzone w ten sposób.

3.    Brzydkie zapachy? Dzięki parownicy możesz o nich zapomnieć!

Silny strumień pary wytwarzany przez parownicę do ubrań jest w stanie zabić wszelkiego rodzaju bakterie i wirusy ze skutecznością nawet do 99.9%. Usunie też nieprzyjemne zapachy powstające na skutek długiego przechowywania w szafie bądź w przypadku ubrań, których nie pierze się po każdym założeniu. Doskonale nadaje się do czyszczenia i odświeżania płaszczy, kurtek, zasłon i ciężkich kotar, firanek czy koców – nawet tych uszytych z wyjątkowo grubych materiałów. Moc pary zaoszczędzi ci chodzenia do pralni i zmniejszy częstotliwość domowego prania, ponieważ jest w stanie odświeżyć tkaninę bez użycia specjalistycznych środków chemicznych.

4.    Prosta i wygodna obsługa – czyli sprzęt dla każdego

Bez względu na to czy potrzebujesz wygładzić koszulę parownicą, czy odświeżyć sukienkę przed wyjściem z domu – wszystko to zrobisz szybko, łatwo i wygodnie. Jedyne co musisz zrobić, to wlać wodę do pojemnika, włączyć urządzenie, ustawić temperaturę i za pomocą przycisku wygenerować parę. Prasowanie koszul z pomocą steamera jest zdecydowanie łatwiejsze niż tradycyjna metoda z użyciem żelazka, ponieważ nie musisz obawiać się, że pozostawisz zagniecenia w okolicach rękawów czy miejsc przy guzikach.

5.    Parownica do ubrań – czy tylko do nich?

Para wodna jest w stanie zabijać bakterie, odświeżać tkaniny i usuwać przykry zapach. Czy w takim razie parownica nada się także do zasłon, kanap czy krzeseł? Jak najbardziej! Za pomocą pary wodnej zdezynfekujesz i wyczyścisz tapicerki, sofy i łóżka bez konieczności używania mocnej chemii. Sprzęt ten jest w stanie pracować zarówno w pionie jak i poziomie, dlatego szybko upora się z każdą powierzchnią.

Artykuł sponsorowany.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *